Hoofdmenu‎ > ‎Achtergronden‎ > ‎Spellenprijzen‎ > ‎

The International Gamers Awards

Spellenprijsinformatie

Naam The International Gamers Awards
Organisatie 
 

Omschrijving

In 2000 heeft Greg Schloesser in samenwerking met de Strategy Gaming Society een aantal mensen uit de hele wereld benaderd voor het opstarten van een nieuwe prijs in de spellenwereld: The Gamers' Choice Award. De mensen die hij benaderd heeft zijn actief in de spellenwereld, bijvoorbeeld als redacteur van een tijdschrift of als webmaster van een internetsite. Ikzelf (Ronald Hoekstra) ben ook gevraagd voor deze jury en heb me dan ook vol overgave gestort op deze taak. De prijs zal worden toegekend op diverse gebieden. Hieronder zullen de genomineerden en de winnaars in de categorieën multi-player-games en two-player-games worden vermeld. In 2003 is de prijs onafhankelijk geworden van de SGS en heeft een nieuwe naam gekregen: The International Gamers Awards.

Het laatste nieuws

  • De winnaars van 2017 zijn ook bekend gemaakt: Great Western Trail en Arkham Horror The Card Game.
  • De genomineerde spellen voor 2017 zijn bekend gemaakt.
  • Multiplayer: A Feast for Odin, Century Spice Road, First Class, Gloomhaven, Great Western Trail, Key to the City: London, Lorenzo il Magnifico, Magic Maze, Scythe, Terraforming Mars, The Colonists, Ulm, Yokohama.
  • Two-player: Arkham Horror The Card Game, Caverna Cave vs Cave, Holmes Sherlock & Mycroft, Santorini, Star Wars Destiny

De winnaars

General Strategy Multi-player / General Strategy Two-player / Historical Simulations
  • 2017: Great Western Trail (Eggertspiele/999Games) / Arkham Horror The Card Game (Fantasy Flight Games)
  • 2016: Mombasa (Eggertspiele) / 7 Wonders: Duel (Repos Productions)
  • 2015: In de Sporen van Marco Polo (Hans im Glück/999Games) / Wir sind das Volk (Histogame)
  • 2014: Russian Railroads (Hans im Glück/999Games) / Limes (Abacus Spiele) / 
  • 2013: Terra Mystica (White Goblin Games) / Le Havre - The Inland Port (Lookout Games)
  • 2012: Trajan (Ammonit) / Agricola: All creatures big and small (Lookout Games/Z-Man Games) /
  • 2011: 7Wonders (Repos Production) / A few Acres of Snow (Treefrog) / 
  • 2010: Age of Industry (Treefrog/Mayfair) / Campaign Manager 2008 (Z-Man Games) / 
  • 2009: Le Havre (Lookout Games/999Games) / Day & Night (Mystics) / 
  • 2008: Agricola (Lookout Games/999Games) / 1960: The making of the president (Z-Man Games) / 
  • 2007: Through the Ages (Czech Board Games) / Mr.Jack (Hurrican Games/Asmodee Editions/Neuroludic) / A Victory Lost (Multi-Man Publishing)
  • 2006: Caylus (Ystari) / Twilight Struggle (GMT) / Twilight Struggle (GMT)
  • 2005: Ticket to Ride: Europe (Days of Wonder) / War of the Ring (Phalanx) / Sword of Rome (GMT)
  • 2004: Sankt Petersburg (Hans im Glück) / Memoir '44 (Days of Wonder) / Lock 'n Load (Shrapnel Games)
  • 2003b: Age of Steam (Warfrog) / De Strijd (FFG/Kosmos/999Games) / -
  • 2003a: Puerto Rico (Alea) / - / Hammer of the Scots (Columbia Games)
  • 2002: San Marco (Ravensburger) / Dvonn (Don & Co.) / Wilderness War (GMT)
  • 2001: Die Fürsten von Florenz (Alea) / Battle Cry (Avalon Hill) / Drive on Paris (The Gamers)
  • 2000: Tikal (Ravensburger) / Lost Cities (Kosmos) / Paths of Glory (GMT)

De jury

General Strategy Games

Scott Alden: United States; Co-creator of the Boardgame Geek website
Ben Baldanza: United States; Experienced game reviewer 
Ferdinand de Cassan: Austria; Chairman of Spielefest in Vienna
Mike Clifford: Great Britain; Contributing Editor of Counter Magazine 
Stuart Dagger: Great Britain; Editor of Counter Magazine
Han Heidema: The Netherlands; Editor of Spel!
Ronald Hoekstra: The Netherlands; Editor of Spelmagazijn games international website 
Alan How: Great Britain; Contributing Editor of Counter Magazine
Andreas Keirat: Germany; Experienced game reviewer for Luding
Frank Kulkmann: Germany, Editor of Kulkmann's Gamebox website
Herb Levy: United States; Founder of the Gamers Alliance
Larry Levy: United States; Experienced game reviewer
Andrea Ligabue: Italy; Organizor of ModCon; Columnist for BoardGameNews international website
Eric Martin: United States; Editor of BoardGameNews website
Peter Sarrett: United States; Editor of The Game Report magazine
Greg Schloesser: United States; Editor of The Westbank Gamers website
Mike Siggins: Great Britain; Review Editor of G3 magazine; Reviewer for Counter magazine and The Games Cabinet website
Mik Svellov: Denmark; Editor of the Brett & Board international website
Knut Michael Wolf: Germany; Editor of Spielbox website; Fouder of Die Pöppel Revue Magazine

Nieuwe juryleden sinds 2016:

Dale Yu: United States
Erwin Broens: The Netherlands
François Haffner: France
Joel Eddy: United States
Mauro Di Marco: Italy
Melissa Rogerson: Australia
Simmy Peerutin: South Africa
Takuya Ono: Japan

Historical Simulation Games

John Burtt: United States; Editor of Paper Wars Magazine
Doug Edwards: United States; Experienced Gamer
Danny Holte: United States; Experienced Game Reviewer 
Walt O'Hara: United States; Experienced Game Reviewer and Designer 
Elias Nordling, Sweden; Experienced Reviewer
Eric Pass: Canada; Experienced Reviewer and Designer 
Dr. Peter Perla: United States; Contributing Editor of Fire and Movement 
Alan Poulter: Great Britain; Editor of Web-Grognards website 
Allan Rothberg: United States; Experienced Game Reviewer 
Ellis Simpson: Scotland; Experienced Gamer
Adam Starkweather: United States; Experienced Gamer and Game Collector
Markus Stumptner: Austria; Experienced Game Reviewer
Charles Vasey: United States; Publisher of Perfidious Albion Magazine and Game Designer
Jim Werbaneth: United States; Editor of Line of Departure